Jak robić tatuaże? Tatuaże mogą ozdabiać ciała, pełniąc funkcję estetyczną, ale źle wykonane- również szpecić. Najważniejsza jest zatem jakość wykonania oraz warsztat pracy tatuażysty. Najczęściej przebieg kolejnych etapów tatuowania jest podobny, różne są jednak techniki w każdym studio tatuaży w Warszawie https://www.luckyseven.pl/. Czym zatem charakteryzuje się proces z jakich tatuaż się składa?
Wszystko zaczyna się od klienta, które wyraża chęć posiadania tatuażu. Może zgłosić się do salonu z samodzielnie wybranym wzorem lub umówić się na konsultację z pracownikiem. Wtedy następuje omówienie przygotowanego wzoru oraz zasad współpracy.
Przygotowanie wzorów oraz wybór miejsca tatuażu
Wyróżnia się kilka sposobów na wykonanie tatuażu. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy klient pojawia się w dobrym studio tatuaży z własnym projektem lub gotowym wzorem. Tatuażysta może zaakceptować taki wzór lub zaproponować własny. Możliwa jest również modyfikacja zaproponowanego rysunku. W tym celu można wykorzystać program graficzny, który daje możliwość dowolnej modyfikacji obrazu. Można w nim zmienić nie tylko kształt, ale również kolor i detale. Przygotowany wzór należy dopasować w rozmiarze, w jakim ma znajdować się na skórze.
Konsultacja z tatuażystą jest warunkiem koniecznym do wykonania usługi. W wielu przypadkach klienci proponuję wzór o skomplikowanej strukturze, którego nie można wykonać. Konsultacja ma na celu ocenę możliwości wykonania wzoru, jak i wprowadzenie ewentualnych poprawek. Najlepsi tatuażyści mogą również zaproponować własny pomysł. Mają oni zarówno wiedzę, jak i doświadczenie, nierzadko umiejętność perswazji. Propozycje klientów mogą być naprawdę bardzo różne.
Dobry specjalista nigdy nie podejmie się wykonania wzoru, który odbiega od standardów estetycznych. W związku z tym czasami w gestii tatuatora leży wyperswadowanie klientowi jego pomysłu. W tym celu należy jednak przedstawić konkretne argumenty. Tatuator przekazuje również zalecenia dotyczące przygotowania się do tatuażu. Dzień przed planowanym wykonaniem wzoru, należy wydepilować skórę, na której powstanie tatuaż https://www.swom.com.pl/jak-robic-tatuaze/. W przeciwnym razie zajmie się tym tatuażysta. Na tak przygotowanej skórze tatuażysta może odrysować wzór. Potrzebuje do tego celu kalki z rysunkiem, który odrysowuje po liniach.
Po pierwsze kontury, a także ważne szczegóły i pozostałe elementy. Po wykonaniu obrysu dezynfekuje skórę. To podstawowy element, który zapewnia higieniczność zabiegu. Podobnie jak stosowanie jednorazowej igły i sterylnych narzędzi. Przed rozpoczęciem pracy tatuator przygotowuje niezbędne do jego pracy narzędzia oraz akcesoria. Klient zajmuje miejsce w fotelu w pobliżu tatuatora. Z jakich narzędzi korzysta specjalista? Potrzebuje kalki z rysunkiem oraz płynu do dezynfekcji. Następnie maszynki wraz z igłami, wazeliny oraz środków do smarowania skóry.
Jak wygląda proces tatuowania?
Przygotowanie skóry to pierwszy etap działań. Po przerysowaniu linii i konturów czas zajęcia przez klienta miejsca w fotelu, przychodzi czas na tatuowanie. Procedura jest bardzo podobna we wszystkich salonach. W pierwszej kolejności tusz aplikowany jest na wyrysowane kontury. Po zaznaczeniu ich można przejść do cieniowania i wypełniania różnych obszarów. Jeśli wykonywany jest tatuaż kolorowy, nanoszony jest również barwnik o wybranym kolorze. Procedura aplikowania czarnego i kolorowego barwnika jest taka sama. Jaka jest cena tatuażu? To zależy. Koszt tatuażu może wynosić od kilkuset złotych do kilku tysięcy.
Czy przy tatuowaniu zawsze jest krew? Tak, ponieważ czynność ta polega na uszkodzeniu skóry, pod którą wprowadzany jest tusz. Krwi jest jednak niewiele, a tatuator usuwa ją na bieżąco. W trakcie swojej pracy zastosuje również wazelinę oraz preparaty dezynfekujące. Proces może trwać od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. W związku z tym często wykonuje przerwę. W tym czasie można chwilę odpocząć, coś zjeść lub wypić czy skorzystać z toalety.
Jak długo trwa tatuowanie?
Wpływ ma na to kilka czynników. Przede wszystkim stopień skomplikowania wzoru, jego powierzchnia, jak i doświadczenie artysty. Podczas konsultacji można zwykle ten czas mniej więcej określić. Po wykonaniu wzoru tatuażysta dokładnie dezynfekuje skórę. Nakłada specjalne preparaty pielęgnujące oraz owija ciało folią. Jeśli tatuaż wykonujemy w okresie wiosenno-letnim, skórę należy chronić przed promieniami słonecznymi. Mogą one doprowadzić do poparzeń, a także utrudnić gojenie się rany.
Jak przebiega proces gojenia się ran?
Skóra z tatuażem zakryta folią zaczyna się goić. Każdy tatuażysta przekazuje dokładne instrukcje dotyczące pielęgnacji skóry. Aby uniknąć nieestetycznych blizn oraz problemów z trwałością wzoru, należy ich przestrzegać. Proces gojenia ran zajmuje zwykle około dwóch tygodni. Nie jest to zbyt komfortowy czas. Skóra może wtedy swędzieć i boleć. Należy na nią aplikować zalecone przez tatuatora maści i kremy w ściśle określonych dawkach i porach. Nie należy jednak skóry drapać ani odrywać naskórka. Po zdjęciu folii należy ocenić tatuaż, a jeśli to konieczne wykonać poprawkę. Korekty są naturalnym zjawiskiem, ponieważ proces gojenia ran przebiega różnie i zależy od czynników indywidualnych.